CCR Polska Sp. z o.o.
21 sierpień 2020

„ELEKTRONICZNA MAPA” – konkurs ekologiczny

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego z ilu urządzeń elektrycznych i elektronicznych korzystamy na co dzień. Często nie zastanawiamy się co z nimi zrobić gdy przestaną działać, a wiele z nich trafia do odpadów zmieszanych w przydomowym śmietniku. Nie wiemy, że jest to niezgodne z prawem i za takie postępowanie grozi kara grzywny do 5 000 zł. Dodatkowo marnujemy w ten sposób cenne surowce wtórne, które mogłyby zostać wykorzystane do produkcji nowych przedmiotów oraz stwarzamy zagrożenie dla środowiska, gdyż w tych odpadach może znajdować się rtęć, kadm, ołów i wiele innych szkodliwych substancji.

W związku z tym, w ramach prowadzonej kampanii edukacyjnej Elektro 3000 (https://www.facebook.com/elektro3000) zorganizowaliśmy konkurs pn. „ELEKTRONICZNA MAPA”. Ma on uzmysłowić uczestnikom czym są urządzenia elektryczne i elektroniczne, jak wiele ich znajdą w swoich domach i jak ważne jest aby zadbali o ich prawidłowe zagospodarowanie, kiedy staną się odpadem.

Na czym polega konkurs?

Przedmiotem konkursu jest "ELEKTRONICZNA MAPA" własnego pokoju lub domu. Technika dowolna - można rysować, malować, wyklejać, sklejać, budować makiety itp. Na mapie należy zaznaczyć gniazdka i urządzenia, nie zapominając o tych nieoczywistych takich jak zabawki i urządzenia na baterie. Zdjęcie przygotowanej mapy należy umieścić w komentarzu pod postem konkursowym na Facebooku.

Kto może wziąć udział w konkursie?

Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży do 18 roku życia wraz z opiekunami.

Nagrody:

6 najbardziej kreatywnych prac nagrodzimy zestawami ekologicznymi.

Do kiedy można nadsyłać prace?

Konkurs trwa do 26.08.2020 r. Wyniki zostaną ogłoszone na Fanpage Elektro 3000!

Organizatorzy Kampanii:

CCR Polska oraz CCR RELECTRA Organizacja Odzysku Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego

Regulamin konkursu:

https://tiny.pl/75nn9

Więcej informacji:

https://www.facebook.com/elektro3000/posts/188716602671724

Zachęcamy do polubienia naszego Fanpage Elektro 3000!