CCR Polska Sp. z o.o.
19 czerwiec 2020

W Radomiu ruszył projekt Elektryczne Śmieci

Na terenie miasta zostało ustawionych 20 nowoczesnych, czerwonych pojemników przeznaczonych na zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w rozmiarze do 50 cm. Mają one ułatwić mieszkańcom bezpieczne dla środowiska postępowanie z elektrycznymi śmieciami. Uzupełnieniem projektu będą działania edukacyjne skierowane do uczniów radomskich szkół.

Poza tradycyjnymi spotkaniami czy lekcjami radomskie szkoły zostaną zaproszone do udziału w Szkolnym Centrum Recyklingu, które będzie platformą edukacji ekologicznej z ciekawymi materiałami edukacyjnymi do wykorzystania w szkołach. Najbardziej zaangażowane placówki otrzymają nagrody sfinansowane przez CCR Relectra Organizacja Odzysku ZSEiE.

Projekt w Radomiu jest jednym z pierwszych i najbardziej innowacyjnych działań w dziedzinie odpowiedzialnego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym w Polsce. Jego celem jest stworzenie możliwości łatwego pozbycia się niebezpiecznych elektrycznych śmieci z mieszkań i domów z jednoczesną edukacją mieszkańców.

Na czerwonych pojemnikach poza grafiką związaną z elektrycznymi śmieciami widnieją również pszczoły. Jest to deklaracja firmy MB Recycling, że do końca 2021 roku w Radomiu powstanie pasieka, a ule utworzone zostaną przynajmniej częściowo z materiałów z recyklingu, które zostaną zebrane do czerwonych pojemników. Lokalizacja pasieki będzie uzgodniona z Urzędem Miejskim.

Radom to kolejne miasto, w którym Fundacja Odzyskaj Środowisko realizuje projekt Elektryczne Śmieci razem CCR Relectra Organizacja Odzysku ZSEiE i MB Recycling. W ubiegłym roku pojemniki zawitały do Kielc.

 

Więcej:

http://radom24.pl/artykul/czytaj/45440

https://www.cozadzien.pl/radom/nowe-kontenery-na-zuzyty-sprzet-elektryczny-juz-w-radomiu/65239