CCR Polska Sp. z o.o.
05 czerwiec 2020

ODN@WIAMY!

CCR z Fundacją Zaraz Wracam i  zakładem przetwarzania Elektrorecykling Sp. z o.o. wspiera uczniów w ramach projektu „ODN@WIAMY!”

Pod koniec kwietnia, z okazji Dnia Ziemi wystartowaliśmy z nowym projektem edukacyjno-charytatywnym – „ODN@WIAMY!”. W ten sposób wspieramy uczniów, którzy ze względu na pandemię i brak odpowiedniego sprzętu, nie mają możliwości zdalnej nauki w domu. Projekt ma również aspekt środowiskowy. Zwracamy nim uwagę społeczeństwa na to, że często pozbywamy się przedmiotów, które wciąż mają wartość i po naprawie lub odpowiednim przygotowaniu mogą zostać ponownie wykorzystane przez innych użytkowników. Te zaś, które nie nadają się do użytku powinny trafić do recyklingu i być źródłem surowców wtórnych, wykorzystywanych do produkcji nowych przedmiotów. Tego typu działania są ważnym elementem przejścia z modelu gospodarki liniowej do gospodarki obiegu zamkniętego do którego dążymy jako jeden z krajów UE.

Co zbieramy?

Sprzęt elektryczny i elektroniczny, który może posłużyć do nauki w domu, czyli: laptopy, komputery, monitory, klawiatury, głośniki, myszki, drukarki. Naszym założeniem jest przekazanie sprzętu uczniom, więc nie zbieramy komputerów stacjonarnych na licencji WinXP, gdyż są już niewydajne, a system nie ma wsparcia, przez co uniemożliwia działanie wielu programów koniecznych do nauki.

Co robimy z przekazanym nam sprzętem?

Zostaje on sprawdzony przez specjalistów, naprawiony i dostosowany do potrzeb uczniów lub stanowi części zamienne (jeśli jego naprawa nie jest uzasadniona). Działający trafia do uczniów, a nienadający się do naprawy zostaje poddany procesowi recyklingu w dostosowanym do tego zakładzie przetwarzania.  

Sprzęt wręczamy Ośrodkom Pomocy Społecznej w gminach oraz Powiatowym Centrom Pomocy Rodzinie, gdyż w naszej opinii to one najlepiej wiedzą jaka jest sytuacja mieszkańców. Pierwszych 12 egzemplarzy zostało przekazanych Wicestaroście Nowotomyskiemu i Dyrektorowi Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz trafiło do Urzędu Miejskiego w Nowym Tomyślu, a nasi Partnerzy wciąż pracują nad przygotowaniem kolejnego sprzętu otrzymywanego od Państwa.

Bieżące informacje na temat projektu zamieszczamy na naszym Fanpage CCR Polska https://www.facebook.com/CCRPolska/

Dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli do akcji!

Jeśli i Wy macie nieużywany już sprzęt przyłączcie się do projektu już dziś! (piszcie na: monika.wyciechowska@ccr.pl)

Pandemia minie, a darowany sprzęt w dalszym ciągu będzie wspierał rozwój uczniów!